Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України


Шановні гості офіційного сайту Прикарпатської ДСГДС ІСГ Карпатського регіону НААН!


 Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція ІСГ Карпатського регіону НААН – одна із провідних науково-дослідних установ України аграрного профілю, різноспрямовані дослідження якої охоплює широкий спектр сучасних селекційно-рослинницьких і тваринницьких напрямів, механізації та економіки. Традиції, закладені фундаторами агрономічної науки з часів заснування установи, продовжуються і активно примножуються науковим колективом, який включає 44 науковця, в т.ч. 2 доктора наук та 11 кандидатів наук, один професор і 9 старших наукових співробітників.


 Сьогодні вченими станції проводяться дослідження з 14-ми польовими культурами, забезпечуючи повний цикл від розробки теоретичних основ селекції та створення вихідного матеріалу до розробки та впровадження високоефективних систем насінництва і технологій вирощування створених сортів. В аграрному виробництві України та інших країн широко відомі селекційні розробки станції з ріпаку озимого й ярого, гірчиці чорної, білої та сарептської, розторопші плямистої, маку снотворного, бобів, сої, редьки олійної, рижію посівного та багаторічних злакових трав. До Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні на 2018 рік включено 37 сортів селекції Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції ІСГ Карпатського регіону НААН. На основі ліцензійних договорів станція реалізує насіння високих репродукцій сортів озимих і ярих зернових, круп’яних та зернобобових культур як великим аграрним підприємствам, так і фермерським та індивідуальним селянським господарствам.


 Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція ІСГ Карпатського регіону НААН тісно співпрацює з Центром генетичних ресурсів рослин України. На теперішній час науковцями установи проводяться дослідження з двох фундаментальних завдань ПНД 24 «Генофонд рослин»: 24.01.10.Ф. «Розширити генетичне різноманіття хрестоцвітих культур, відділити джерела та донори чинних ознак» і 24.01.01.18.Ф «Інтродукувати та поповнити колекції генофонду малопоширених овочевих, пряносмакових та пряноароматичних культур».


 Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція ІСГ Карпатського регіону НААН співпрацює з закордонними науковими центрами за напрямами: спільні селекційно-генетичні програми з створення сортів і гібридів рослин; представництво та виключні права на сорти рослин селекції станції; екологічне випробування сортів і гібридів рослин.


 Станція є прогресивною базою для підготовки фахівців для сучасної сільськогосподарської галузі. Кожний рік в наукових підрозділах станції проходять наукову практику та стажування студенти ВНЗ України.


 Станція виконує функцію Центру наукового забезпечення Івано-Франківської області, основною метою діяльності якого є розробка та реалізація інвестиційно-інноваційних програм розвитку агропромислового виробництва області. Центром проводиться доопрацювання, апробація і впровадження новітніх науково-технічних розробок, створення банку даних про новітні світові наукові досягнення, проведення маркетингових досліджень і надання організаційної допомоги в їх освоєнні.


Запрошуємо Вас до співпраці.
З повагою, директор Станції