Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України

image_pdfimage_print

Прикарпатська ДСГДС ІСГ Карпатського регіону НААН

 Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН – одна із провідних науково-дослідних установ України аграрного профілю, різноспрямовані дослідження якої охоплює широкий спектр сучасних селекційно-рослинницьких і тваринницьких напрямів, механізації та економіки. Традиції, закладені фундаторами агрономічної науки з часів заснування установи, продовжуються і активно примножуються науковим колективом, який включає 44 науковця, в т.ч. 2 доктора наук та 11 кандидатів наук, один професор і 9 старших наукових співробітників.

Сьогодні вченими станції проводяться дослідження з 14-ми польовими культурами, забезпечуючи повний цикл від розробки теоретичних основ селекції та створення вихідного матеріалу до розробки та впровадження високоефективних систем насінництва і технологій вирощування створених сортів. В аграрному виробництві України та інших країн широко відомі селекційні розробки станції з ріпаку озимого й ярого, гірчиці чорної, білої та сарептської, розторопші плямистої, маку снотворного, бобів, сої, редьки олійної, рижію посівного та багаторічних злакових трав. До Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні на 2018 рік включено 37 сортів селекції Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН. На основі ліцензійних договорів станція реалізує насіння високих репродукцій сортів озимих і ярих зернових, круп’яних та зернобобових культур як великим аграрним підприємствам, так і фермерським та індивідуальним селянським господарствам.

Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН тісно співпрацює з Центром генетичних ресурсів рослин України. На теперішній час науковцями установи проводяться дослідження з двох фундаментальних завдань ПНД 24 «Генофонд рослин»: 24.01.10.Ф. «Розширити генетичне різноманіття хрестоцвітих культур, відділити джерела та донори чинних ознак» і 24.01.01.18.Ф «Інтродукувати та поповнити колекції генофонду малопоширених овочевих, пряносмакових та пряноароматичних культур».

Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН співпрацює з закордонними науковими центрами за напрямами: спільні селекційно-генетичні програми з створення сортів і гібридів рослин; представництво та виключні права на сорти рослин селекції станції; екологічне випробування сортів і гібридів рослин.

Станція є прогресивною базою для підготовки фахівців для сучасної сільськогосподарської галузі. Кожний рік в наукових підрозділах станції проходять наукову практику та стажування студенти ВНЗ України.

Станція виконує функцію Центру наукового забезпечення Івано-Франківської області, основною метою діяльності якого є розробка та реалізація інвестиційно-інноваційних програм розвитку агропромислового виробництва області. Центром проводиться доопрацювання, апробація і впровадження новітніх науково-технічних розробок, створення банку даних про новітні світові наукові досягнення, проведення маркетингових досліджень і надання організаційної допомоги в їх освоєнні.

Запрошуємо Вас до співпраці. З повагою, директор Станції